ВНИМАНИЕ! Повышение стоимости продукции с 12.02.2018г.

Порошкове фарбування, його переваги і недоліки

Фарбування порошковою фарбою — оптимальний варіант, за допомогою якого можна досягти рівномірного нанесення полімеру на деталі різних розмірів. Фарбувальна камера має габарити 1900 мм висоти при ширині 1400 мм і глибині 2200 мм. Цих параметрів досить, щоб фарбувати негабаритні вироби з металу, велосипедні вилки і рами, автомобільні диски, окремі деталі, захист авто і багато іншого. Також даним методом можна фарбувати меблі, виконані в стилізації «Лофт». Дана технологія дозволяє зберегти рівномірність кольорової палітри, створивши легендарний мінімалізм і структуру скандинавських інтер'єрних рішень.


Фарбування елементів сходів

Фарбування елементів сходів

Фарбування елементів декору

Фарбування елементів декору

Фарбування автомобільних дисків

Фарбування автомобільних дисків

Переваги і недоліки методу

Специфіка нанесення декоруючого шару фарби дозволяє збільшити:

  • Довговічність — після закінчення полімеризації шар фарби рівномірно і щільно лягає на деталь і не «відходить» протягом довгих років активного користування.
  • Естетичні властивості виробу — можна грати з тонами і фактурами.
  • Стійкість до впливу зовнішнього середовища — пил, волога, бруд і ультрафіолет не руйнують структуру.
  • Стійкість до подряпин і потертостей — шар складно пошкодити в звичайних умовах експлуатації.
  • Фарба-пудра лягає рівномірним шаром на об'єкт, не утворюючи патьоків, пустот і ущільнень. Завдяки цьому її широко використовують на виробництвах автомобілів, велосипедів, деталей і комплектуючих різного цільового призначення.

Але на тлі важливих переваг є і недолік технології. Порошковому фарбуванню підлягають тільки об'єкти, матеріал виготовлення яких може витримувати температуру 200 - 280 градусів за Цельсієм. В іншому випадку під час полімеризації виріб почне деформуватися, втрачаючи властивості і функціональність. В середньому, мінімальний нагрів печі може досягати 150 градусів за Цельсієм. Більшість сплавів можуть підлягати нагрівання до таких температур, наприклад, сталь або алюміній. Також фарбування може наноситися на скло, МДФ, кераміку та стінові камені.

Технологія фарбування порошковою фарбою

Для фарбування виробів за допомогою такої методики використовують спеціальний склад - комбінацію з декількох сипучих компонентів:

  1. пігментів;
  2. просвітників плівки;
  3. затверджувачів;
  4. прискорювачів, що сприяють затвердженню;
  5. інших добавок.

Коли на виробництві або в спеціалізованому цеху застосовується метод порошкового фарбування - технологія завжди однакова. Вона включає в себе кілька стандартизованих етапів, кожен з яких впливає на якість і довговічність покриття, що наноситься.

Підготовка об'єкта для фарбування

На цьому етапі виріб повністю чиститься і готується до обробки. Якщо на його поверхні є стара фарба, лак, іржа, наліт, сліди масла, бруду та інших сторонніх речовин - їх потрібно прибрати, використовуючи піскострумінь та засоби для чищення. Це робиться для того, щоб частинки фарби в період полімеризації добре «прилипли» до металу, не утворюючи так звані порожні зони.

Грунтування поверхні

Необхідність в грунтуванні викликана підвищенням антикорозійних властивостей. Для цього використовуються спеціальні суміші, які в майбутньому запобігають втраті властивостей металу в умовах періодичної і регулярної експлуатації. Найчастіше ґрунтовку наносять на вироби, які будуть використовуватися при постійному впливі зовнішнього середовища: паркани, решітки, деталі велосипедів (рами, вилки та ін.), металеві конструкції для будівництва.

Нанесення фарби

Коли деталь повністю очищена і підсушена після грунтування - здійснюється порошкове фарбування металу. Дана процедура проводиться в спеціальних камерах, які обладнані якісною системою фільтрації, відсмоктування і допоміжними засобами очищення. З їх допомогою частки полімеру, які не потрапили на поверхню, що фарбується, відводяться і можуть використовуватися повторно. Саме фарбування прийнято проводити 3 способами:

  1. електростатичне напилення;
  2. занурення деталі в псевдорозріджений шар;
  3. газополуменеве розпорошення полімеру.

Фарбування здійснюється в один шар, який в умовах правильного застосування суміші рівномірно лягає на всю деталь. Технологія не передбачає повторення процедури. Але на якість фарбування може впливати маса чинників, зокрема: обсяг полімеру, діаметр і форма частинок, які розпилюються, габарити самої деталі. Порошкове фарбування коштує дорожче класичних варіацій, так як вимагає до себе гарною підкутості майстра в технологічних нюансах процедури. З цієї причини не варто експериментувати і займатися порошковим фарбуванням своїми руками в домашніх умовах.

Полімеризація

Цей етап є фінальною стадією обробки. Під час його здійснення полімер плавиться під впливом високої температури, формуючи рівномірний шар. Для цього деталь поміщають в спеціальну піч, потім нагрівають в середньому до температури 150 - 220С. Згідно з технологією фарба плавиться в період до 45 хвилин.

Після закінчення відведеного часу деталь витягується з печі. Вона повинна повністю охолонути, а на поверхні утворитися щільний полімерний шар без дефектів. Після закінчення 3 годин виріб готовий до упаковки і відвантаження замовнику.

Незважаючи на складності в роботі, порошкова фарба вважається найкращою серед представлених аналогів на ринку. Екологічність, відсутність запахів, довговічність і якість нанесення - ті плюси, яких немає у звичайної фарби, емалі або лакованого покриття. В умовах правильного використання порошковий склад дозволяє комбінувати кольори і фактури, створюючи справжні витвори мистецтва на різних типах поверхонь.

Замовити послуги порошкового фарбування дисків, захисту автомобілів, велорам, вилок, будь-яких виробів з металів, скла, МДФ, каменю можна в компанії Укрпласт. Також тут можна замовити фарбування меблів в стилі "Лофт". Досвідчені маляри виконають якісне покриття за помірною ціною.

Консультація менеджера: (050) 030 63 35, (096) 927 63 01