ВНИМАНИЕ! Повышение стоимости продукции с 12.02.2018г.

Технологія виробництва пластикових ємностей

Пластикові ємності, реалізовані компанією УкрПласт виробляються методом ротаційного формування.

Всі вироби, що випускаються методом ротоформовки, виготовляються з якісної сировини - харчового поліетилену високої міцності і відповідають всім європейським вимогам до якості продукції. Матеріал ємностей морозостійкий (до -40 ° С) і теплостійкий (до + 60 ° С), а також стійкий до впливу сонячного світла. Додатковою запорукою міцності і довговічності ємностей є те, що метод ротоформовки дозволяє виробляти вироби без застосування тиску, отримуючи продукцію без швів. Такі ємності мають широкий спектр застосування в самих різних областях діяльності (як для зберігання різних речовин, так і для їх транспортування), легко миються (допускається мийка агресивними миючими засобами).

Основні етапи виробничого процесу

  1. Форма для виготовлення ємності кріпиться до маніпулятора ротоформувальної машини, який прийнято називати «рука». Дозована кількість сировини (поліетилену) завантажується в форму, яку після завантаження щільно закривають. Перший етап займає від 2-х до 5 хвилин. На ротоформувальній машині є кілька маніпуляторів, що дозволяють прискорити виробничий процес, випускаючи одночасно кілька ємностей.
  2. Форму з поліетиленовою сировиною поміщають в нагрівальну камеру на 40 - 60 хвилин, де вона безперервно обертається в двох взаємоперпендикулярних площинах. Швидкість обертання - від 4-х до 20 обертів за хвилину. Під дією високої температури в камері полімерний матеріал плавиться і розтікається по внутрішній поверхні стінок форми рівним шаром. Не зупиняючи процес обертання, форму з розплавленим пластиком переміщують в зону охолодження. Безперервне обертання дозволяє сформувати ємність з ідеально рівними стінами. Після охолодження протягом 15 - 30 хвилин готовий виріб витягується з форми.

Далі форма може бути використана для повторного циклу і виробництва наступного виробу.

Швидкість обертання і температурний режим у камері нагрівання протягом всього виробничого циклу контролює оператор. Формувальна машина дозволяє одночасно виготовляти ємності на різних маніпуляторах (кожну по своїй програмі).

Переваги методу ротоформування

  • Метод дозволяє виготовляти легкі пластикові вироби без швів, без застосування тиску, що володіють високою міцністю (завдяки такому методу в ємностях не виникає внутрішньої напруги);
  • можливий випуск нової продукції, яка буде рентабельною, починаючи вже з дрібних партій;
  • форми для виробництва пластикових ємностей мають невисоку вартість;
  • метод дозволяє випуск виробів будь-якого розміру, а також будь-яких форм, у тому рахунку складних;
  • можлива закладка деталей з металу і графічних зображень;
  • можливий одночасний випуск кількох різних ємностей;
  • без модифікації форми можна виробляти ємності з різною товщиною стінок.

Недоліки методу

  • Необхідність суворого дотримання технології виробництва;
  • обмеження щодо вибору полімерної сировини для виробництва;
  • цикл виробництва займає досить великий проміжок часу.